Antigel Pemco 1l preparat

911

Produs Nou

Antigel preparat rezistent la -40 de grade

Produs Pemco

12 Lei TVA inclus

Antigel gata de utilizare pe bază de inhibitori minerali – soluție gata de utilizare IAT (Inorganic Acid Technology) (nu necesită diluare și protejează sistemul de răcire a vehiculului la -40 °С). Conceput pentru utilizare pe tot parcursul anului în orice sisteme moderne de răcire care conțin componente din cupru, alamă și aluminiu pentru care se recomandă utilizarea unui antigel pe bază de etilenglicol.

Proprietățile produsului:
– Asigură o protecție fiabilă a metalelor și aliajelor (alama, cupru, oțel tratat cu aliaj, fontă, aluminiu) împotriva tuturor formelor de coroziune, precum și previne coroziunea la temperaturi înalte a suprafețelor de aluminiu ale motoarelor moderne;
– Protejează împotriva formării depunerilor;
– Are proprietăți excelente de conductivitate termică și rezistență la formarea spumei;
– Neutru pentru inserții și furtunuri, compatibil cu toate tipurile de componente din cauciuc și plastic ale unui sistem de răcire;
– Oferă calități de serviciu excepționale și nu conține nitrați, fosfați, amine (tehnologia fără NAP).

Culoare: albastru.

Durata de viata: 3 ani.
Respectați instrucțiunile producătorului furnizate în manualul de utilizare!

Produsele prezentate pe site-ul online nu sunt neapărat disponibile și în magazinele fizice. Imaginile sunt cu titlu informativ și pot exista diferențe față de produsul real. Nu ne asumăm responsabilitatea pentru eventualele erori de afișare a specificațiilor sau a prețului. Specificațiile și prețurile produselor pot fi modificate fără notificare prealabilă. Prețurile afișate reprezintă o propunere și plasarea unei comenzi nu constituie un contract ferm decât după confirmarea prin e-mail și emiterea documentului fiscal.

PozitieFata
Tip piesaOriginal
Bucati1
CuloareAlbastru
Garantie24 luni

Produse inrudite

Top